top of page

Profile

Join date: Aug 16, 2017

About

0 likes received
0 comments received
0 best answers

הי, אני נורית בן משה, עוסקת בפיתוח אנשים בארגונים. את הבלוג הזה החלטתי להעלות אחרי הסתובבות של הרבה שנים ליד ובתוך ארגונים.

כבר כמעט עשר שנים אני עמצאית ועוסקת באימון, הדרכה הנחיית סדנאות וניהול בארץ ובעולם. ובעצם נושמת עובדת וחושבת על מה שקורה בארגונים.

מתוך העבודה הזו הבנתי שמה שאני שומעת כסיפור אישי של מנהל אחד או סמנכ"ל אחד הוא בעצם הסיפור של כולנו- מציאות ואתגרים שמשותפים לעוד הרבה אנשים.

כדי להיות כנה- הנושא הארגוני ועולם העבודה תמיד משכו אותי. זה נכון שהגעתי לשם במקרה (כי לפעמים יש פניות בחיים שמתבררות אח"כ כנכונות ביותר)- הכל התחיל מכך שלא התקבלתי לחוג לפסיכולוגיה בתואר הראשון.. ומה שהתחיל בתור אכזבה ונסיון למצוא תחום שיאפשר לי מהר להגיע ללמוד התברר כדרך הראשית- הלכתי ללמוד לתואר במדעי החברה. ושם נפתח לי העולם של התנהגות ארגונית. מהר מאוד מצאתי את עצמי ממשיכה לתואר שני במנהל עסקים מתמחה בהתנהגות ארגונית וממלאת שורה של תפקידים כמנהלת ויועצת בארגונים שונים בדרך גם היו כמה שנים של מגורים בארה"ב וחזרה לארץ עם הילדים והתאקלמות מחודשת (מקצרת את כל התהליך כדי לחסוך לכם ..)

למרות כל המקומות בעולם שהייתי, הארגונים שהכרתי והתפקידים המעניניים שמלאתי היה שלב שאמרתי לעצמי- זה לא זה. עוד סדנה ועוד תהליך שלא באמת מתייחסת לאדם- וכיצד אפשר לייצר שינוי ממקום מתפתח ותורם כבר לא היה מלהיב מספיק עבורי.

זה היה השלב שבו נכנסתי לעולם שהיה בישראל יחסית חדש- עולם האימון הניהולי. כאן למעשה גיליתי מתודה – או יותר נכון תפיסה שרואה את היכולת של אנשים להביא לידי מימוש וביטוי יכולות, המסוגלים להתפתח מקצועית ולהשיג תוצאות בלתי רגילות בעזרת תהליך קצר, חזק ומשמעותי. היו שבהתחלה זלזלו (כל העולם ואשתו מאמנים...) אבל אני החלטתי לא לוותר ולהשקיע וללמוד בארץ ובחו"ל ולפתח ולהעניק שירות מקצועי ומשנה מציאות למי שאני עובדת איתו.

אני חושבת שמה שממריץ אותי לעבוד עם עוד ועוד אנשים וארגונים היא התחושה שדברים שהיו נכונים לפני כמה שנים- איך מנהלים? מה עובדים ומנהלים מחפשים? מה דורש כדי להצליח- כל זה קיבל עיצוב מחדש. אנחנו מדברים כבר על מיומנויות כמו גמישות ויצירתיות (שמעתם כבר שעושים מיונים לתפקידים בחדרי בריחה?) יכולת לעבוד בצוותים משתנים (יש לי פוסט על זה בדיוק ) או האם אפשרי לייצר צוות עם מחוברות בעולם בו השונות כל כך גדולה ?

לפעמים אין תגמול יותר טוב מאשר לשמוע את האסימון נופל... את המתאמן/ת קולטים משהו חדש.. משנים את המציאות של עצמם ומאמצים גישה יוזמת ומשפיעה על החיים שלהם.

מהמקום הזה בדיוק הבנתי שהידע שצברתי, הנסיון המעשי עם מגוון של ארגונים ועסקים, מנהלים ומקומות על פני הגלובוס יכול להיות לעזר להרבה אנשים. זה לא שלא כתבתי בעבר אבל לא בטוחה שידעתי להגיד לעצמי בצורה כל כך מדוייקת למה? למה חשוב לי לכתוב?

בזמנו בתהליך אימון שעברתי גיליתי כי אחד הערכים שלי הוא מקצועיות - חשוב לי להביא קול מקצועי ומעודכן לעולם הארגוני שכל כך השתנה, משתנה ובוודאי עוד ישתנה. יש פידבק ששמעתי פעמים רבות מאנשים שעבדתי איתם- "עשית לי סדר" (וזה לא שהארונות בבית שלי הם שיא הארגון.. נהפוך הוא ) אבל היכולת לסייע לאנשים לארגן מחשבות, תובנות ומציאות מסויימת באופן חדש, הגיוני ומקדם היא כנראה משהו שבא לי בקלות. ומכאן החלטתי לקחת את זה צעד אחד קדימה ולהביא ידע ותובנות למי שירצה לקרוא לחשוב ולהגיב על מה שקורה בארגונים.

תוכלי למצוא אותי גם בפייסבוק ובלינקדאין

או להתקשר ולקבוע לכוס קפה


Nurit Ben-Moshe

More actions
bottom of page